Osocze bogatopłytkowe – na czym polega i jak działa zabieg „wampirzego liftingu”

Osocze bogatopłytkowe – na czym polega i jak działa zabieg „wampirzego liftingu”

Osocze bogato płytkowe (PRP - ) to nic innego jak skoncentrowane płytki krwi, zawieszone w osoczu, pobierane z krwi pacjenta tuż przed zabiegiem. To właśnie dlatego jest to niezwykle bezpieczny i skuteczny zabieg.

{[description]}

Co to właściwie jest osocze bogato płytkowe?

Osocze bogato płytkowe (PRP - ) to nic innego jak skoncentrowane płytki krwi, zawieszone w osoczu, pobierane z krwi pacjenta tuż przed zabiegiem. To właśnie dlatego jest to niezwykle bezpieczny i skuteczny zabieg. Płytki krwi zawierają mnóstwo składników aktywnych. Najważniejsze z nich to naturalne czynniki wzrostu, które są niezbędne do odbudowy i naprawy tkanek, przebudowy naczyń krwionośnych czy regeneracji narządów. Dzięki biostymulującym efektom czynników wzrostu osocze bogatopłytkowe od lat wykorzystywane jest w ortopedii, diabetologii, stomatologii czy chirurgii.

Skuteczność zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego została wielokrotnie potwierdzona naukowo i  należy do najlepszych zabiegów rewitalizujących skórę.

 

Na czym polega zabieg i jak wygląda jego przebieg?

Zabieg osocza bagatopłytkowego poprzedzony jest dokładnym wywiadem, aby poznać oczekiwania pacjenta oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Przed wykonaniem zabiegu warto zrobić badanie krwi, podstawowa morfologia krwi pokaże czy zabieg będzie w 100% skuteczny, ponieważ jego efekt zależy głównie od ilości płytek krwi w krwi pacjenta. Dzięki badaniu możemy się również dowiedzieć czy w organizmie nie pojawił się stan zapalny. Następnie od pacjenta pobierana jest krew, która od razu po pobraniu jest odpowiednio przygotowywana. Kolejnym etapem zabiegu jest podanie w odpowiednie okolice przygotowanego preparatu techniką mezoterapii igłowej. Przed zabiegiem skóra poddana zabiegowi jest dokładnie oczyszczona oraz zdezynfekowana.

Sam zabieg trwa ok. 30-50 min. jednak cała wizyta to ok. 90 min. Jest to czas przeznaczony na wywiad, oczyszczenie skóry oraz nałożenie znieczulenia.

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz delikatne ślady po wkłuciach, lecz wszystko wraca do normy w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności, lecz trzeba uważać, żeby nie zanieczyścić skóry. Przez kilka dni powinniśmy unikać takich miejsc jak basen, sauna czy siłownia.

 

Czy to bezpieczne?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest niezwykle bezpieczny, ponieważ do jego przeprowadzenia używana jest autologiczny produkt, pozyskiwany z krwi pacjenta, dzięki czemu unikamy jakichkolwiek niepożądanych odczynów pozabiegowych.

Zabieg przeprowadzany jest na sterylnych, jednorazowych zestawach zabiegowych, które posiadają wszelkie certyfikaty niezbędne do bezpiecznego wykonania zabiegu.

Dla kogo „wampirzy lifting” i jakie są jego efekty?

Jest to zabieg szczególnie polecany dla osób, które w naturalny sposób chcą poprawić wygląd swojej skóry, spłycić zmarszczki, nadać skórze blasku czy też przyspieszyć proces gojenia po zastosowaniu innych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki właściwościom silnie regenerującym świetnie sprawdza się w niwelowaniu blizn. Doskonałe rezultaty uzyskuje się w przypadku leczenia łysienia, nadmiernego wypadania włosów, a także gdy chcemy odżywić włosy oraz nadać im blasku.

Zabieg jest alternetywą dla osób, które mają skłonności do występowania alergii po podaniu innych preparatów.

Możemy go wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, okolicy oka, skórze głowy, dłoniach

Wampirzy lifting jest zabiegiem, który możemy wykonywać łącząc go z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii, takimi jak np. mezoterapia igłowa.

Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu osocza bogatopłytkowego. Głównymi przeciwwskazaniami jest ciąża, okres karmienia piersią, czynny stan zapalny, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne oraz nowotwory.